Imię dla dziecka

26. listopada mamy wizytę u ginekologa, na której liczymy, że poznamy w końcu płeć maluszka i będziemy mogli zająć się dobieraniem imion. Niestety te imiona, które nam się podobają, nie przypadły do tej pory do gustu rodzicom Filipa, mimo iż z nazwiskiem bardzo ładnie się komponują. Gdy uzyskamy wiedzę na temat płci, będziemy mogli konkretniej skupić się na wyszukiwaniu imion. Nie jest to łatwe, gdyż mamy świadomość tego, że imię zostanie z dzieckiem do końca życia (chyba, że zdecyduje się na zmianę).

Chcieliśmy wybrać imię staropolskie, ale niezbyt popularne. Mamy wrażenie, że osoba o znanym imieniu wtopi się w tłum, a chcielibyśmy, by było wyjątkowe. Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której w jednej klasie znajdą się np. 3 Agnieszki, 5 Janków, 4 Jole, 2 Tomków. Nie chcemy jednocześnie by było śmieszne, bo jak wiadomo rówieśnicy bywają okrutni. Bycie wyśmiewanym i wytykanym palcami przez całe dzieciństwo to marny prezent od rodziców.

Kiedyś popularne było nadawanie imion po rodzicach, dziadkach i pradziadkach, ale nie wiem czy z tego skorzystamy. Jak na razie spisaliśmy imiona, które najbardziej nam się podobają. Do tej listy co jakiś czas dopisujemy nowe. Nie chcemy zapomnieć później o jakimś. Co jakiś czas przeglądamy listę, dokonując weryfikacji. Chcemy aby imię podobało się nam obojgu, a nie tylko jednej ze stron.

Pozdrawiam,
Agnieszka

Reklamy

9 comments

 1. A czemu patrzysz na to, że komuś się nie podobają imiona, które podobają się Wam? My wybraliśmy takie imię jakie nam przypadło do gustu i nie patrzyliśmy na komentarze innych „że za długie”, „że może inne”, itd. Idzie zgłupieć 🙂 A najważniejsze, żebyście Wy byli zadowoleni a dziecko nie miało przez imię w przyszłości żadnych problemów 🙂

  Polubienie

  1. Ostatecznie to będzie tylko i wyłącznie nasza decyzja, ale jak na razie bierzemy jeszcze pod uwagę „docinki” rodziców. Pragniemy, by znaczenie imienia też nas zadowoliło. A rodzice? Wiemy, że się przyzwyczają 😉 do takiego imienia, jakie ostatecznie nadamy dziecku.

   Polubienie

  1. Wydaje mi się, że te które przychodzą nam na myśl nigdy nie będą oryginalne 😀 Dlatego też wspomożemy się księgą imion – jeśli w końcu znajomy nam ją podrzuci 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s